Дезінфекція – це не просто вологе прибирання, це обробка приміщень спеціальними засобами. Проте, щоб не пошкодити меблі, важливо знати, чим можна користуватися.
Чим продезинфікувати нові меблі? Усім відомі хімічні та народні засоби для дезинфекції, але вони досить агресивні як для людини – її шкіри, слизових оболонок, дихальних шляхів, так і для багатьох матеріалів, з яких зроблена мебель. Те ж саме стосується ефірних масел, які вважаються досить ефективними, але можуть залишати сліди на поверхнях. Більш безпечними методами для окремих поверхонь можна вважати ультрафіолетову лампу та рециркулятор повітря.
Ультрафіолетові лампи використовуються в багатьох медичних закладах, дитячих садках та приватних будинках. Це пристрій для дезинфекції приміщень протягом 20 хвилин, з подальшою провітрюванням протягом 30 хвилин. Дуже важливо, щоб в цей час в кімнаті не було людей, тварин і рослин. Існують ультрафіолетові лампи для закритих просторів – простір всередині шафи, холодильника та ін.
Рециркулятор пропускає через себе забруднений повітря, очищує його ультрафіолетовими променями і випускає чистий. Такий метод дезинфекції можна застосовувати в присутності людей, тварин і рослин.
Ці методи дезінфекції використовуються для очищення повітря і поверхонь, але як дезінфікувати м’які меблі? М’яка меблі потребує більш глибокого, але безпечного прибирання. Для цього можна використовувати сучасні хімічні засоби, інструкція до яких підкаже, як це зробити правильно, або повернутися до всім відомого засобу – соди. Їжа сода – це універсальний засіб для дезінфекції, який безпечний для здоров’я, не викликає алергії і видаляє запахи. Існує безліч рецептів прибирання м’якої меблі цим народним засобом, але перед тим, як застосувати їх, варто спробувати на невеликому непомітному участку.
Як продезинфікувати стару мебель? Стару або чужу мебель зазвичай намагаються дезінфікувати з більшою ретельністю – содою, спиртом, марганцевкою, хлоргексидином, доместосом і т.д. Але якщо робити прибирання досить часто, а генеральне – з мильним розчином, хоча б раз на місяць і прибрати всі можливі збірники пилу та мікробів, то такі “ретельні” методи можна і не використовувати.